Meandrele … (ne)concretului
Observ ca daca nu am mai scris de ceva vreme pe blog a crescut traficul … foarte tare … unii traiesc pe blog si nu le iasa. Va pupa Jan!
Din TOATE cate NIMIC|Blog de opinie si polemica
Observ ca daca nu am mai scris de ceva vreme pe blog a crescut traficul … foarte tare … unii traiesc pe blog si nu le iasa. Va pupa Jan!
Asta e concluzia la care am ajuns … acum cand incerc sa il pricep dincolo de nivelul unui incepator. Probabil e inca una din crizele varstei … da nu ma las.
La putin timp dupa lansarea IPhone V, Samsung pregateste lansarea concurentului direct Samsung Galaxy S IV ce se anunta ca inca o veste proasta pentru Apple! Pe langa configuratia net superioara anuntata de catre cei de la Samsung, Samsung Galaxy S IV vine si cu niste tehnologii cu adevarat revolutionare ce ii vor convinge pana si … Citește mai mult
Calca destul de des pe bec … deh … e doar un copil … dar este fiica mea cea talentata 😉 …
Am de vreo doi an de zile un router wireless D-Link DIR-300 Rev. B1E de care am fost multumit pana cand m’am tot lovit de limitarile standardului G (54Mbps). L’as fi schimbat cu un router N (150-300mbps) insa avand deja o gramada de setari facute si fiind inca multumit de el m’am tot codit sa … Citește mai mult
In ciuda tuturor eforturilor farmecul lui Steve Jobs dispare incetul cu incetul si Apple raporteaza pierderi din ce in ce mai mari de la o luna la alta, astfel ca in ultimele 6 luni piererile se’au insumat la peste 265 de miliarde de dolari iar pretul actiunilor a cazut cu peste 40% fata de valoarea … Citește mai mult
… pentru cei ce vomita convulsiv le recomand sa urmeze sfatul medicului … Doamne … cat de penibil (trist) sa fi?! P.S. Pentru cei ce nu stiu … plangaciosul e unu dat afara pe usa din dos de la CSM, dupa ce s’au prins aia ca e minor! Pentru cei ce vor sa faca o … Citește mai mult
Ca sila mi’o fi o viata de cei care nu isi cunosc neamu’ … la fel cum si de cei ce si’l aroga … … la fel cum dragi imi sunt cei ce nu cunosc unu da stiu sa respecte unu’ …
Nu sunt anti-USA cum nici pro-USA. Sa fie la ei … am eu vorba mea … dar ce se intampla acolo incepe sa devina din ce in ce mai trist. Dupa luarea multor libertati in numele unei lupte anti-teroriste (din cand in cand isi mai pun la pamant cat un bloc sau scot din joben … Citește mai mult